مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فسا

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فسا
مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فسا

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فسا

آغاز توزیع ۷۰۰ دستگاه آمبولانس پیشرفته در کشور

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ دکتر محمد نوری، در حاشیه  مراسم رونمایی از ۷۰۰ دستگاه آمبولانس پیشرفته که به طور همزمان در تهران و  بندرعباس انجام می‌شود، گفت‌: امروز (سه‌شنبه) توزیع ۷۰۰ دستگاه آمبولانس  جدید آغاز می‌شود که ۴۰۰ دستگاه از آن مدل ۴WD هستند که برای مناطق صعب‌العبور کشور تهیه شده‌اند و توزیع‌شان از امروز از گمرک بندرعباس آغاز می‌شود.

وی  ادامه‌ داد: ۳۰۰ دستگاه آمبولانس هم همزمان در تهران رونمایی و توزیع آنها  در کل کشور آغاز خواهد شد که آمبولانس‌های معمولی هستند، اما همه  استانداردهای روز دنیا را دارا هستند و تجهیزات مناسبی در آنها در نظر  گرفته شده است که از جمله آن می‌توان به دستگاه‌های شوک و کمک تنفسی اشاره  کرد. همچنین تختی که در این آمبولانس‌ها تعبیه شده است، ضد شوک است؛  به  طوری که اگر آمبولانس در چاله و یا دست‌اندازی افتد، به بیمار ضربه‌ای وارد  نخواهد شد.

نوری با بیان این که اضافه شدن این  آمبولانس‌ها به ناوگان اورژانس کشور کمک می‌کند، خاطر نشان کرد: گر چه  اضافه شدن این تعداد آمبولانس، تمام مشکلات را حل نخواهد کرد و ما برای  خرید ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس دیگر هم برنامه داریم، اما توزیع این ۷۰۰ دستگاه  آمبولانس کمک می‌کند که مشکلات اورژانس تا حدودی رفع شود.

معاون  فنی و عملیات اورژانس کشور در پایان صحبت‌های خود، تاکید کرد: بنابراین  این ۷۰۰ دستگاه آمبولانس در کل کشور توزیع می‌شود و ۴۰ دستگاه آن در تهران  به کار گیری خواهد شد و مابقی در کل کشور توزیع می‌شوند. با وجود این  آمبولانس‌ها، باز هم حداقل به ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس دیگر نیاز داریم