مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فسا

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فسا
مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فسا

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فسا

روز گذشته 1396/06/7 روز پر کار مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی فسا بود . طبق گفته محمد سلیمی کارشناس مسول مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فسا روز گذشته در کمتر از بیست ساعت در سطح شهرستان چهار حادثه ویژه داشته ایم که هر کدام از این حوادث کافی است که کل سیستم بهداشت و درمان شهرستان را مختل نماید . خوشبختانه با مدیریت صحیح پرسنل دست اندر کار و تجربه ای که در سوانح و حوادث داشتیم خوشبختانه کلیهحوادث پوشش داده شده و مصدومان به مراکز درمانی منتقل شده اند . که چند مورد از حوادث همراه با اقدامات صورت گرفته در ذیل خدمت شما اعلام میگردد :

1- تصادف یک دستگاه خودرو سواری پراید با یک دستگاه خودرو سواری پژو 405 در خیابان ایثار گران فاز 3  در ساعت 18و مصدومیت 5 نفر از سرنشینان . در این حادثه سه دستگاه آمبولانس به محل مورد نظر اعزام گردید و کلیه مصدومان پس از اقدامات اولیه درمانی به بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) منتقل گردیدند .

2- حادثه انفجار سیلندر گاز مایع در روستای دوگان از بخش ششده قره بلاغ که موجب سوختگی و مصدومیت  6 نفر از اعضای یک خانواده گردید که در بین مصدومان یک کودک 4 ساله نیز بوده و حال این کودک وخیم اعلام شده است . در این حادثه بدلیل سوختگی های متعدد مصدومان و همچنین آسیب ناشی از انفجار کلیه مصدومان با اعزام دو دستگاه آمبولانس به محل حادثه پس از اقدامات اولیه درمانی به مرکز بهداشتی درمانی دوگان منتقل شدند . بدلیل تعداد زیاد مصدومان با اعزام اتوبوس آمبولانس به بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) فسا منتقل و بعد از اخذ پذیرش به بیمارستان سوختگی شیراز توسط اتوبوس آمبولانس اعزام گردیدند

3- برخورد یک دستگاه خودرو سواری پراید با یک دستگاه خودرو وانت بار نیسان روبروی پمپ بنزین نوبندگان و مصدومیت پنج نفر از سرنشینان . با اعزام دو دستگاه آمبولانس اسپرینتر مصدومان این حادثه نیز به بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) فسا منتقل گردیدند .

4- حادثه تیر اندازی  در فسا