مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فسا

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فسا
مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فسا

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فسا

دکترمجید نجفی کلیانی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان فسا گفت : بدنبال وقوع واژگونی خودرو سواری در 14 کیلومتری امامزاده اسماعیل به سمت سروستان و در محدوده جغرافیایی اورژانس سروستان و طی تماس اورژانس شیراز با اورژانس فسا، پایگاه اورژانس امامزاده اسماعیل(ع ) فسا در ساعت 19/06 مورخ 5 فروردین ماه به این ماموریت اعزام شد.  

دکترنجفی افزود : در این حادثه خودروی سواری متعلق به پزشک متخصص بندرعباسبعد از واژگونی و چرخیدن در پل بین دو جاده و به عمق حدودا 10 متری  سقوط کرده بود و سرنشینان این خودرو خانم 30 ساله و دختر بچه 5 ساله به علت نبستن کمربند ایمنی در حین واژگونی از خودرو به بیرون پرتاب شده بودند.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان فسا بیان داشت : در این ماموریت بدلیل تاریکی شب و سقوط خودرو در گودی زیاد و بارندگی و گل آلود بودن سبب تحمیل سختی زیاد برای امداد رسانی به تکنسین های اورژانس شد. 
تکنسین های اورژانس فسا پس از ثابت کردن سر و گردن مصدومین در صحنه و انتقال ایمن به آمبولانس، اقدامات اولیه درمانی شامل وصل سرم و بستن آتل و بی حرکتی مصدومین را انجام و جهت اقدامات درمانی تکمیلی به بیمارستان حضرت ولیعصر (عج)فسا انتقال دادند. 
گفتنی است بدنبال انجام این ماموریت سخت و در موقعیت جغرافیایی تحت پوشش اورژانس شیراز، اورژانس شیراز نیز طی تماس تلفنی مراتب قدردانی خود را از این حسن همکاری اعلام نمودند.